בניית אתרים מקצועיים המותאמים למידות הלקוח!
בלוג בניית אתרים
דף הביתo חשיבות עיצוב אתרים לאתרים מסחריים

חשיבות עיצוב אתרים לאתרים מסחריים

החשיבות של אתר אינטרנט לבית עסק או חברה אשר ייצג נאמנה את מהות העסק נידונה ברבים מהמאמרים הקיימים ברשת המנסים להוכיח שוב ושוב  את החשיבות שבאתר אינטרנט להצלחת בית העסק אולם גם לאחר ההחלטה לבנות אתר אינטרנט לא תמו הפעולות השיווקיות שיש לנקוט בהן ומרכיבים רבים של האתר יכריעו את הכף לגבי ההצלחה והיעילות של אתר האינטרנט לבעליו.
אחד המרכיבים החשובים שיש לשים אליהם דגש בעת בניית אתרים בכלל ואתרים מסחריים בפרט הוא נושא עיצוב אתרים אשר באמצעותו ניתן לבדל את האתר משאר האתרים ולסייע לקידומו השיווקי במנועי החיפוש השונים. מהו עיצוב אתרים מסחריים ומה החשיבות והתרומה שלו לאתר המסחרי? כל התשובות בכתבה הבאה.
עיצוב אתרים מסחריים הוא עיצוב של הממשק אותו רואה המשתמש ובמהלכו נעשה שימוש באלמנטים עיצוביים שונים המאפיינים את האתר המסחרי ואת הקונספט הרעיוני שהוא מייצג. האלמנטים הנכללים בעת עיצוב אתרים הם התמונות שיופיעו באתר, צבעים שייעשה בהם שימוש, הלוגו של האתר, הטקסטים, הבאנרים השיווקיים וכדומה. האלמנטים העיצוביים יכולים להיות סטטיים המעוצבים פעם אחת או דינמיים הדורשים תחזוקה והחלפה שוטפת על ידי צוות תוכן האתר.

חשיבות עיצוב אתרי מסחריים

מעבר ליופי ולאסתטיקה של האתר התורמת רבות לחוויית המשתמש המבקר באתר קיימים יתרונות רבים בביצוע עיצוב אתרים מסחריים אשר מקנים לאתר יתרון על פני אתרים אחרים. אחד היתרונות הבולטים של עיצוב אתרים מסחריים הוא קידום האתר במנועי החיפוש. מנועי החיפוש השונים "אוהבים" אתרים מעוצבים ומושקעים וחלק מהפרמטרים לדירוג אתר בתוצאות חיפוש של מנועי החיפוש השונים הוא בחינת עיצובו של האתר.
יתרון בולט נוסף הקיים בעיצוב אתרים מסחריים הוא השימוש בעקרונות המנחים של עיצוב ממשק משתמש לצורך הנעות לפעולה ועידוד המשתמש לבצע פעולות בדפי האינטרנט של האתר. אתרים מסחריים אשר מרוויחים כסף מתנועה של גולשים ומביצוע פעולות שלהם מעוניינים למזער ככל הניתן את הנטישה של הלקוחות מהאתר ואת הודעות השגיאה שימנעו ביצוע פעולה או שביעות רצון מהאתר. על ידי עיצוב אתרים מסחריים על פי כללי האצבע של עיצוב ממשק משתמש ניתן למזער את הודעות השגיאה וליצור חוויית גלישה חיובים גם למשתמשים הפחות מנוסים או לאלו שמבקרים בפעם הראשונה באתר.
בהמשך לצורך בחוויית גלישה חיובים ועידוד המשתמש לביצוע פעולות ושימוש באפשרויות השונות באתר האינטרנט, עיצוב אתרים מסחריים משמש גם לסיוע בהתמצאות באתר על ידי עיצוב נכון של ברי הניווט ודפי הכניסה של האתר, בניית ממשק ניווט קבוע וסטטי יסייע למשתמשים החוזרים וגם למתכנתי האתר לשמור על הסטנדרטיות של הגלישה באתר ובכך לעודד את הלמידה של המשתמש אשר לטווח הרחוק תטיב רבות עם האתר.
אתרים מסחריים הכוללים אזור לוג אין ישאפו לעצב את האזור באופן ברור וסטנדרטי ככל הניתן על מנת לאפשר למשתמשים להיכנס בקלות לחשבונם בחשבון ולהתחיל לפעול בו. על ידי עיצוב אתרים מסחריים הכולל גם עיצוב של הודעות שגיאה, ניתן למזער ככל הניתן את הנטישה של הלקוחות ולאפשר למשתמשים להיכנס בקלות לחשבונם באתר לצורך קבלת מידע או ביצוע פעולות.
חשיבות נוספת של עיצוב אתרים מסחריים היא הצורך להגדיר את מטרותיו של האתר המסחרי כבר במפגש הראשון של המשתמש עם האתר. עיצוב דף הפתיחה של האתר יכול לשמש הן למטרות שיווקיות והן למטרות הסברים אודות האפשרויות הקיימות באתר למשתמשים הפוטנציאליים על ידי הצגת השירותים או המוצרים הנמכרים באתר ובכך להעלות את הצורך אצל המשתמש. המטרה העיקרית שבעיצוב אתרים מסחריים הוא לכוון למטרת רכישה בכל הזדמנות ובכל דף.  
איך מתחילים?
מלאו פרטים,ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם
שם:
חברה:
טלפון:
אימייל:
קבוצת אתרים פלוס: